Menu Zamknij

TANI I DOBRY AGREGAT DIESLA – MOŻLIWE? – TAK!

obudowa agregatu prądotwórczego fogo

Czy można kupić tani i dobry agregat prądotwórczy z silnikiem diesla?

Każdy sprzedawca odpowie, że tak otwierając nam katalog importowanych agregatów.

Problem jednak tkwi zawsze w szczegółach.No bo kiedy powiemy, że agregat ma mieć markowy silnik to rozpoczynają się schody i „cena pnie się do góry” jak alpinista zdobywając K2.

Bardziej zorientowany kupujący zapyta się o sposób chłodzenia silnika, no bo te chłodzone cieczą są lepsze – co jest zgodne z prawdą. Jeszcze bardziej dociekliwy klient chcący kupić dobry agregat prądotwórczy zapyta się o obroty silnika, bo wie, że silnik pracujący z obrotami 1500/min będzie pracował dłużej niż ten „wyjący” z 3000 obrotów na minutę. Oczywiście o kulturze pracy i hałasie takiego agregatu nie wspomnę.

No ale wymagający klient idzie dalej. Zapyta o prądnicę, i dobrze bo to serce każdego agregatu prądotwórczego. Dobrze żeby z dobrym silnikiem pracowała dobra prądnica.

Ale i to nie wszystko, bo dociekliwy klient zapyta o jakość obudowy i sposób jej wyciszenia, bo agregat chce postawić obok domu i nie chce by nie hałasował jemu i sąsiadom. Zresztą sąsiadom lepiej się pochwalić nowym generatorem niż wszczynać „wojnę o hałas”.

No i ta automatyka. Warto, nie warto?

Jak już wydać pieniądze to lepiej, by w środku zimy, kiedy jest zimno, mokro i ciemno nie biegać i nie szarpać się z linką, tylko poczekać w ciepłym fotelu, aż agregat sam się uruchomi i pozwoli nam doczytać książkę, obejrzeć film nie martwiąc się że wykipi woda w centralnym ogrzewaniu.

Do tego potrzebna będzie dobra automatyka czyli SZR (System Załączania Rezerwy) zwana też potocznie ATS-em (Automatic Transfer Switch). Sterowanie czyli sterownik też musi być dobry?

Ale ile to wszystko może kosztować?

Przyzwyczailiśmy się że takie zestawy dla dobrych agregatów prądotwórczych muszą kosztować w przedziale 15kW – 40kW od 8000 – 10000 tysięcy euro.

Dziś jednak wygląda to zupełnie inaczej. W firmie Agregaty Enekor można taki zestaw zakupić 30% -50% taniej i cieszyć się markowym generatorem ze świetną automatyką i najdłuższą gwarancją.

O szczegóły zapytaj w naszym dziale handlowym.

O szczegóły zapytaj w naszym dziale handlowym.

Proponowany silnik: Japoński Mitsubishi

Chłodzenie: ciecz

Obroty: 1500 obr/min.

Prądnica: Sincro – lider w swojej klasie

Sterownik: Italy

Pamiętaj!

Najżywotniejsze agregaty prądotwórcze posiadają markowe silniki chłodzone cieczą pracujące z 1500 obr/min i są połączone z dobrymi prądnicami. Automatyka posiadająca dobry sterownik to mózg i zarządzanie pracą każdego agregatu.

Wszystko to zamknięte w dobrej odpowiednio zabezpieczonej obudowie odpornej na czynniki atmosferyczne zapewni gwarancję długiej i bezproblemowej pracy agregatu prądotwórczego.

 

Takie rozwiązania nie muszą być drogie.

Wystarczy znaleźć odpowiedniego dostawcę.

Zapraszamy do współpracy.