Menu Zamknij

AGREGAT INWERTEROWY – co to takiego?

Dlaczego to dobry wybór?

Powód PIERWSZY – EKONOMIA i ERGONOMIA

Agregat prądotwórczy inwerterowy oferowany przez AGREGATY ENEKOR to przede wszystkim ekonomiczne i bardzo wygodne rozwiązanie. Jest przenośnym agregatem z silnikiem benzynowym o niewielkich wymiarach i wadze. W przeciwieństwie do innych tego typu urządzeń posiada nietypową, dodatkową możliwość ergonomicznego trybu pracy.  Zakup podobnego agregatu inwerterowego innych konkurencyjnych marek to wydatek rzędu 3000 – 4000 zł. Ze swojej strony proponujemy znacznie tańsze rozwiązanie, przy takich samych parametrach technicznych i zachowaniu żywotności samego urządzenia. Niska cena w połączeniu z zachowaniem wysokiej jakości produktu to jego podstawowy atut.

Na czym polega oszczędność?

Agregat posiada przełącznik SMART dla wyboru dwóch trybów pracy.

  1. Praca z urządzeniami o niewielkim zapotrzebowaniu energetycznym
    • Agregat pracuje na wolnych obrotach i zwiększa je stopniowo przy dodawaniu kolejnych urządzeń (np. ładujemy baterie w telefonie, zasilamy komputer, drobne oświetlenie itp.). Przy zmniejszaniu obciążenia, urządzenie automatycznie zmniejsza obroty silnika. Dzięki temu obniża zużycie paliwa oraz poziom wytwarzanego hałasu. Właśnie to wyróżnia go od innych agregatów – ultra cicha praca, i oszczędność paliwa!
  1. Praca przy wykorzystaniu pełnej mocy agregatu
    • Agregat pracuje w maksymalnym zakresie obrotów silnika i szybko przejmuje obciążenia w zakresie jego mocy znamionowej (czajnik elektryczny, szlifierka, wiertarka, lodówka itp.)

Powód DRUGI – JAKOŚĆ PRĄDU

Nazywa się go inwerterowym, ponieważ posiada wbudowany inwerter. Ten generator prądotwórczy zamienia wytworzony prąd zmienny na stały, po czym, ponownie na zmienny. Dzięki temu prąd wychodzący z urządzenia jest ’’oczyszczony’’ – bardzo wysokiej jakości. Można zasilać nim najwrażliwsze urządzenia elektroniczne.

Powód TRZECI – DODATKOWE MOŻLIWOŚCI i SYNCHRONIZACJA

Dwa agregaty inwerterowe możemy w prosty sposób zsynchronizować ze sobą za pomocą specjalnych przewodów i uzyskać dwukrotnie większą moc. Generator posiada też  gniazdo 12V – do ładowania akumulatorów.

Powód CZWARTY – BEZPIECZEŃSTWO

Agregat informuje nas za pomocą wbudowanych „lampek ostrzegawczych” o pracy z niskim poziomem oleju silnikowego, ale również o pracy „na przeciążeniu”. To sytuacja szczególnie groźna dla samego generatora w dłuższym czasie pracy.

POWÓD PIĄTY – WSZECHSTRONNE ZASTOSOWANIE AGREGATU INWERTEROWEGO

Na urlopie …

Agregat idealnie sprawdza się w terenie np. na campingu lub biwaku. Ze względu na jego niewielką, walizkową obudowę jest bardzo wygodny do transportu. Można go z łatwością przenosić. Nikt nie lubi towarzystwa nadmiernego hałasu podczas wypoczynku. Ultra cicha praca urządzenia nie zakłóca więc spokoju i pozwala cieszyć się wyjazdem.

W biurze …

Stabilna częstotliwość oraz stabilne napięcie na poziomie +/- 1% sprawia, że agregat jest bardzo dobrym rozwiązaniem także w przypadku zasilania elektroniki wrażliwej np. komputerów, ruterów, laptopów. Zapewnia doskonałą jakość prądu, która jest bezpieczna dla urządzeń elektronicznych. Można więc bez obaw stosować go w nagłych wypadkach.

W budownictwie …

Wygodna obudowa do przenoszenia ułatwia i przyspiesza pracę z agregatem. Doskonale nadaje się do zasilania małych urządzeń elektrycznych używanych przy pracach remontowo budowlanych.